Centrum komiksów Disneya


Strona Główna
Twórcy
Komiksy
Linki i kontakt
Forum



Shoutbox:

Uncle Scrooge Polska
Najnowszy numer Uncle Scrooge Polska
już do pobrania!


Uncle Scrooge Polska poleca
DiPol 1
Pierwszy numer e-zinu "DiPol" już jest!

Kaczor Donald
Nowy numer "Kaczora Donalda"
już w kioskach!

Gigant Poleca
Nowy tom "Giganta Poleca"
już w sprzedaży!

MegaGiga
Nowy tom "MegaGiga"
już w sprzedaży!

Gigant Mamut
Nowy tom "Giganta Mamuta"
już w sprzedaży!

Prosto z ekranu
Nowy numer "Prosto z ekranu"
już w sprzedaży!



KACZA AGENCJA INFORMACYJNA - nowa odsłona "Centrum komiksów Disneya" - newsy, recenzje, ciekawostki!
Nowa strona
.

Newsy:
"Komiks filmowy" 2011-02 już od dziś w kioskach - recenzja!
Recenzja - Polska
Nagle, dzisiaj ujrzałem w kiosku od dawna oczekiwany, drugi numer "Komiksu filmowego", z kolejną opowieścią z bohaterami Aut, oto okładka (którą jako pierwszy na świecie serwis prezentujemy od popołudnia) oraz skład:
Komiks filmowy

- Okładka
- Chłodnica Górska - 88 stron (4. części po 22 strony)
- 1. ilustracja jako plakat
- 2. ilustracja jako plakat

Nawaliła reklama! Tyle powiem w poprzednim numerze nie było napisane kiedy mamy się spodziewać drugiego numeru magazynu, więc Egmont powinien poinformować o tym kiedy ukaże się drugi numer na własnej stronie albo w magazynie jakimś (np. w KD), ale nic, nul, na stronie cisza, nigdzie ani jedna informacja, a ja tu zaskoczony widzę drugi numer w kiosku, więc co ja robię, kupuje KD i gazetę dla babci (w KD komiks Midthuna, Vicara i krótki Barksa, więcej później) i muszę wracać, żeby kupić KF. Rozumiem, że Egmont liczy na to, że wszyscy co kupili 1. numer zobaczą też 2. w Empiku, ale to jest złe przekonanie, data następnego numeru powinna być w gazecie (a znów nie ma), a w ostateczności w Internecie, nie zdziwię się, że zamkną tą gazetę, chyba, że wystartują w znanym nam wszystkim piśmie.

Skończę już o tym pisać, więc zacznę o zmianach w numerze, jedyną dużą zmianą jest fakt, że plakat jest dwustronny (z obu stron jest ilustracja), a także ilustracje są dużo lepsze, poza tym nic się nie zmieniło.

Teraz przejdźmy do komiksu, na uwagę zwraca fakt, że rysunki są lepsze (teraz są zrobione przez Magic Eye Studios), a także, że akcja rozgrywa się po "Autach", ale tak jak w poprzednim numerze cały komiks jest wielkim wspomnieniem wydarzeń przed "Autami", także budowa komiksu jest inna, każda część jest naprawdę o czymś innym, w jednej jest o Złomku, w drugiej o Luigim i Guido itd. znacznie bardziej mi się to podobało niż ten komiks w pierwszym tomie, gdzie akcja była straszliwie rozciągnięta, najlepsza z całego numeru jest opowieść o Luigim i Guido, nie wiem dlaczego, ale najbardziej mnie zaciekawiła, ale inne opowieści nie są szczególnie gorsze. W sumie komiksowi mogę dać 8,5/10.

Komiks polecam kupić wszystkim fanom "Aut", a także każdemu kto film widział, ponieważ za 10 złoty dostajesz 88 stron komiksów, co jest bardzo niską ceną jak za tyle stron, nadal trzymam kciuki za ten projekt, ale mam nadzieję, że w trzecim numerze będzie jakaś inna seria niż "Auta", czyli np. "Muppety", "Iniemamocni" czy "Potwory i Spółka".


Przykładowe strony:
Okładka Komiksu filmowego 2011-02
Pierwsza strona z Komiksu filmowego 2011-02 Druga strona z Komiksu filmowego 2011-02
Trzecia strona z Komiksu filmowego 2011-02
(kliknij, aby powiększyć)
Posted on 14 Dec 2011 06:55 pm by Radosław Koch
"Gigant Poleca" 138 od pięciu dni w kioskach!
Recenzja - Polska
Jak obiecałem, tak zrobiłem, już dziś pojawi się recenzja najnowszego Giganta - "Złodziejski poker", nie musicie się zanadto śpieszyć, ponieważ kupicie go wszędzie do 4 stycznia. Tak więc skład i okładka:
Gigant Poleca
- Nie ma to jak w domu - 30 stron - rys. Cavazzano!
- Zagubiony tydzień - 36 stron - scen. Casty!
- Powrót Analogowego Rycerza - 30 stron - ciąg dalszy komiksu "Nowy analogowy świat" z GP 123
- Puszka Kantora - 30 stron
- Pójdziemy na łów - 18 stron - rys. Scarpa! - nowe kolorowanie!
- Kosmiczny kurz - 13 stron
- Poszukiwacze zaginionego komiksu - 34 stron
- Autorzy widma - 24 strony
- Pertubacje z grawitacją - 30 stron - rys. Andersen

W tym numerze mamy komiksy znanych twórców Casty'ego, Scarpy, Andersena i Cavazzana, czy tom z ich komiksami jest dobry?
"Nie ma to jak w domu" to komiks z Braćmi Be w roli głównej, jest to dość nietypowy komiks (więzienie Braci Be ma być zlikwidowane) i Bracia Be mają dodatkową mobilizacje by nie trafić do nowoczesnego więzienia, potem fabuła toczy się i toczy, bardzo mi się podoba, że Sknerus odgrywa w tym komiksie drugorzędną rolę, rysunki i kolorowanie bardzo dobre, 8,5/10. "Zagubiony tydzień" to kolejna perełka Casty'ego, nieszablonowy scenariusz, ciekawa intryga, zaskakujące rozwiązanie, wszystko co powinno jest w tym komiksie, rysunki też bardzo dobre, daję 9/10, ponieważ takie komiksy z wielką przyjemnością się czyta. "Powrót Analogowego Rycerza" to druga część komiksu "Nowy analogowy świat" z GP 123, scenariusz równie dobry, rysunki też, jednak czegoś mi w tym komiksie brakowało, więc 7/10. "Puszka Kantora" to bardzo fajny komiks o poszukiwaniu skarbu, pokazuje on połączenie starożytnego świata z nowoczesnością, niestety koniec taki sam jak zawsze - Sknerus musi oddać władzom skarb, 7/10 - za koniec. "Pójdziemy na łów" to komiks Scarpy z nowym kolorowaniem, jak zawsze u Scarpy dużo humoru i wspaniałe rysunki, komiks można nazwać kilkugagowcem, ponieważ jest to naprawdę połączeniu kilku gagów z Donaldem, jednym pomysłem - wszystko wyniknie, dlatego, że Donald jest komornikiem, 8/10. "Kosmiczny kurz" to krótki komiks z Ele-Mele, który niestety nie jest dopracowany, posiada bardzo prosty scenariusz, choć rysunki fajne, to niestety mogę dać tylko 6,5/10. "Poszukiwacze zaginionego komiksu" to dziwny komiks i może nie być zrozumiany przez polskiego czytelnika, poszukiwany komiks ("pierwszy numer") to naprawdę pierwszy numer kieszonkowego "Topolino" (magazyn, który ukazuję się do dziś, ma już prawie 3000 numerów), komiks został zrobiony z okazji 60-lecia jego ukazania, choć komiks da się przeczytać bez tej wiedzy, to jednak z nią widzimy drugie dno komiksu, poza tym pomysł, że Magika zmniejszyła pierwszy numer tego pisma jest strasznie dziwny i trochę zbyt nachalnie zrobiony, i dlatego dam tylko 8/10, choć komiks zasługuje na więcej. "Autorzy widmo" to kolejny biznes Kaczencji, a także kolejny dobry komiks, biznes polega na pisaniu książek w imieniu sławnych osób, komiks dobry, rysunki też, końcówka bardzo śmieszna, 8/10. "Perturbacje z grawitacją" to kolejny komiks Andersena, trzeba powiedzieć nietypowy, zaczyna się od tego, że grawitacja się zmniejszyła, okazało się, że to z powodu tego, że w stronę Ziemi leci ogromna planeta, z która mamy się rozbić co z tego wyniknie? Przeczytacie w bardzo dobrym, dobrze narysowanym i pokolorowanym komiksie Andersena, któremu daje 8,5/10.

Kupić czy nie, powiedziałbym kupić, lecz bardziej polecam najnowszego Mamuta, a także bardzo dobrze zapowiada się przyszły Mamut "Koszmar z ulicy Kwaczej" (już od 21 grudnia), więc powiem tak: najbardziej ten komiks polecam fanom Casty'ego, Scarpy i Andersena, Mamuta najbardziej polecam fanom Sknerusa (a także Scarpy), a MegaGiga fanom Gottfredsona, strasznych historii i Scarpy, co w tym wypadku mają zrobić fani Scarpy, w tym Gigancie mają jeden krótki komiks jego autorstwa, w Mamucie dwa (w tym jeden bardzo długi) komiksy jego autorstwa, a w MegaGigancie jeden (średniej długości).


Przykładowe strony:
Okładka Giganta Poleca 138
Pierwsza strona z Giganta Poleca 138Druga strona z Giganta Poleca 138
Trzecia strona z Giganta Poleca 138
(kliknij, aby powiększyć)
Posted on 12 Dec 2011 05:34 pm by Radosław Koch
"Kaczor Donald" 2011-49 już w kioskach!
Recenzja - Polska
Recenzja miała być w sobotę, a co się stało? Moja siostra "rozwaliła" komputer, wszyscy, którzy chcieli w weekend przeczytać recenzję, niech podziękują mojej siostrze, a dziś w zamian za utrudnienia dwie (a może trzy) recenzję! KD, Giganta i może Mamuta! Zaczynamy od Kaczora Donalda, który jest bardzo dobry!
Kaczor Donald

- Nierzetelność dziennikarska - scen. Sarah Kinney, rys. Maximino - 10 stron - Kaczor Donald
- Figlarz z dżungli - 8 stron - drugi numer z rzędu z komiksem na podstawie krótkometrażówki
- Duchy do poduchy - rys. Vicar - 8 stron
- Cierpliwość nienagrodzona - 4 strony
- Razem czy oddzielnie - 3 strony - tłumaczenie: Grzegorz Rutke
- Głodny jak pies - 1 strona

W tym numerze są aż 34 strony komiksów, jest to dosyć duża ilość, warto też zauważyć, że komiksy są bardzo dobre.
"Nierzetelność dziennikarska" to bardzo dobry komiks z Donaldem, który wyśmiewa pisma z plotkami, bardzo dobre rysunki, scenariusz (szczególnie zakończenie) też, mogę dać 8,5/10. Ten komiks jest reklamowany nawet na okładce jako"Donald dziennikarzem brukowca". "Figlarz z dżungli" to kolejny po komiksie "W przyczepie Mikiego" komiks w KD na podstawie, krótkometrażówki, tym razem komiks mi się bardziej spodobał, ponieważ film, na podstawie zrobiono ten komiks jest mi znaczniej mniej znana niż ta z poprzedniego numeru, a także rysunki są lepsze, najbardziej mi się w nich podoba, że najczęściej kadry nie są prostokątne, tylko są powykrzywiane w każdą stronę, także Donald jest fajnie narysowany (ma niebieską marynarkę), poza tym duża dawka humoru i daję komiksowi 9,5/10. Potem mamy przerwę na inne działy. Kolejny komiks to "Duchy do poduchy" Vicara jest to kolejny bardzo dobry komiks, rysunki są lepsze niż w jego komiksie w poprzednim numerze (tamten komiks był starszy), także scenariusz jest bardziej rozbudowany, komiks zasługuje na 8,5/10. "Cierpliwość nienagrodzona" to holenderski komiks (lubię jak się one pojawiają w KD, ponieważ są takim urozmaiceniem), choć krótki to dobry, choć trochę przewidywalny, ale tylko trochę, bardzo dobre tłumaczenie ("Proszę nie karmić muzyków") w sumie 8,5/10. "Razem czy oddzielnie" to pierwszy komiks z tłumaczeniem p. Rutke od półtorej miesiąca, komiks ciekawy, o nietypowym scenariuszu, rysunki też niezłe, szkoda tylko, że to 2-stronnicowy gag rozciągnięty do 3 stron, ale i tak 8/10. "Głodny jak pies" to niedzielny pasek komiksowy z Plutem, bardzo dobry (i śmieszny), posiadam jego angielską wersję w "Mickey Mouse and the Gang", kolorowanie w polskim wydaniu jest tak samo niezłe, niestety 2 kadry zostały ucięte, choć nie wpływa to zbytnio na odbiór komiksu, to lepiej jest publikować takie komiksy w 5 rzędach (kilka razy się tak zdarzyło), ale ze wszystkimi kadrami, daję 9/10 za komiks, a 6/10 za polskie wydanie, ponieważ redakcja nie zauważyła, że napis "ZOO" już jest, tylko dała go drugi raz.

Kupić czy nie kupić? Kupić, ponieważ jest to bardzo dobry numer, są w nim same dobre komiksy, szczególnie polecam fanom Vicara i Pluta, odradzam natomiast fanom Mikiego, w następnym numerze, komiks numeru to 14-stronnicowy Midthun, więc ci co nie mają dużych oszczędności, a uwielbiają komiksy Midthuna, powinni koniecznie kupić następny numer.


Przykładowe strony:
Okładka Kaczora Donalda 2011-49
Pierwsza strona z Kaczora Donalda 2011-49 Druga strona z Kaczora Donalda 2011-49
Trzecia strona z Kaczora Donalda 2011-49
(kliknij, aby powiększyć)
Posted on 12 Dec 2011 10:08 am by Radosław Koch
Najnowsze informacje.
News- USPL
Zapraszam na forum do przeczytania informacji o 19. numerze USPL i zapraszam do włączenia się do akcji przetłumaczenia 10 8-stronicowych komiksów świątecznych jeszcze przed świętami, więcej na forum!
Posted on 04 Dec 2011 08:34 am by Radosław Koch
"Kaczor Donald" 2011-48 już w kioskach!
Recenzja - Polska
Po dwóch miesiącach powracamy, oto recenzja najnowszego Kaczora Donalda!
Kaczor Donald

- Para pechowców - scen. i rys. Daan Jippes - 12 stron - Kaczor Donald
- W przyczepie Mikiego - scen. i rys. Ferioli - 8 stron
- Quiz o postaciach Disneya
- Coś więcej niż piłka - scen. Kai Vainiomaki, rys. Bernado - 7 stron - Wujek Sknerus
- Pies na nagrody - rys. Vicar - 5 stron - Kaczor Donald

Wracamy po długiej jesiennej przerwie z recenzją najnowszego, bardzo dobrego numeru "Kaczora Donalda", w którym są aż 32 strony.
Na samym początku widzimy bardzo ładną, włoską okładkę, wg mnie jedna z najlepszych okładek w tym roku, także poprzedniego numeru okładka była ładna. Pierwszym komiksem w numerze jest "Para pechowców" Jippesa, jest to fajny komiks, scenariusz dosyć nietypowy (bardziej pechowa osoba niż Donald), choć koniec nie najlepszy, także rysunki są średniawe (na Jippesa), w sumie komiksowi daje 8/10. "W przyczepie Mikiego" to adaptacja krótkometrażówki "Mickey's Trailer", komiks autorstwa Ferioli'ego bardzo dobrze odwzorowuje krótkometrażówkę, bardzo dobre rysunki, zachowano styl krótkometrażówki, daję 9/10, ponieważ bardzo fajny komiks, ale jest on dokładną adaptacją filmu. Potem mamy przerwę w tym 2-stronicowy quiz o postaciach Disneya, kolejny + tego numeru, quiz choć łatwy, to fajnie, że coś takiego się pojawiło. Potem są reklamy (w sumie 2 strony poza-Egmontowych reklam), potem mamy komiks z... Kwakefellerem (drugi w historii KD), chociaż komiks posiada dobry scenariusz, to rysunki są tragiczne, niestety Bernado rysuje cały czas fatalnie, a to jego trzeci komiks w ostatnim czasie w KD, 6,5/10. "Pies na nagrody" to jeden z najstarszych komiksów Vicara, bardzo dobre rysunki, scenariusz też, 8,5/10, szkoda, że kolorowanie jest dosyć stare. Poza tym w całym numerze jest idealnie biały papier, który poprawia czytanie komiksów.

Opłaca się czy nie?
Tak, ponieważ prawie wszystkie komiksy w tym tomie są bardzo dobre, więc każdy powinien mieć w kolekcji ten tom, tym co uwielbiają twórczość Williama Van Horna polecam poprzedni numer.


Przykładowe strony:
Okładka Kaczora Donalda 2011-48
Pierwsza strona z Kaczora Donalda 2011-48 Druga strona z Kaczora Donalda 2011-48
Trzecia strona z Kaczora Donalda 2011-48
(kliknij, aby powiększyć)
Posted on 03 Dec 2011 11:12 am by Radosław Koch
Wracamy!
News - strona
Wracamy! Już po lewej możecie zobaczyć okładki najnowszych numerów magazynów, a recenzja najnowszego KD już w drodze.
Posted on 03 Dec 2011 10:29 am by Radosław Koch
Wywiad z Gottfredsonem i Barksem - ciąg dalszy
News - wywiad
WDCmaniak przetłumaczył kilka mięsięcy temu, pierwszą część wywiadu wykonanego w 1982 z Carlem Barksem i Floydem Gottfredsonem, jest to (prawdopodobnie) jedyna wersja tego wywiadu nie po angielsku, możesz ją przeczytać na wdcs.pl, my też o tym informowaliśmy.

Dzisiaj ukazała się kolejna i ostatnia część wywiadu z Goffredsonem i Barksem z 1983 roku. Zapraszamy do przeczytania na wdcs.pl.

Prezentujemy fragment tego wywiadu:

Bruce Hamilton: Czy miałeś problemy w pisaniu przygód z dużą dawką akcji przypadającą na jeden dzień?

Floyd Gottfredson: Właściwie to scenariusze same się wyrabiały. Wiedzieliśmy, że mamy uwypuklić ważniejsze momenty. Każdego dnia dochodziło się do małych ważnych kadrów, by raz w tygodniu osiągnąć duży punkt. Wymienialiśmy ze scenarzystą masę pomysłów zanim odczuliśmy, że udało nam się ułożyć tydzień, następnie dzieliliśmy je i pisaliśmy. I tak z tygodnia na tydzień. Staraliśmy budować się historyjkę stopniowo, do punktu kulminacyjnego, który ucinaliśmy? i to by było na tyle.

Bruce Hamilton: Carl, czy obmyślałeś swoje komiksy w wymiarze pełnej długości, czy strona po stronie?

Carl Barks: Nie, musiałem mieć ogólny koncept, który później dzieliłem na strony.

Bruce Hamilton: Niemniej jednak, na końcu każdej stronicy próbowałeś umieszczać drobne cliffhangery.

Carl Barks: Tak, oczywiście. To stosunkowo trudne, ale jakoś, dzięki mojemu doświadczeniu z działu scenariuszy animacji [w Disneyu] przychodziło mi to całkiem naturalnie.

Przypominamy, że cały wywiad przeczytacie na wdcs.pl.
Posted on 22 Oct 2011 05:17 pm by Radosław Koch
"Kaczor Donald" 2011-42 już w kioskach!
Recenzja - Polska
Od środy można już kupić w kioskach najnowszego Kaczora Donalda, a my już przedstawiamy recenzję.
Kaczor Donald

- Wampiry i złodzieje - scen. Per Hedman, rys. Manrique - 16 stron (1. część - 7 stron, 2. część - 9 stron) - Bracia Be
- Nie dać się skrzatom - 9 stron - scen. i rys. Carl Barks - nowy komiks - nowe kolorowanie!
- Latający skauci - scen. Gail Renard i Peter Snejbjeg, rys. Angel - 4 strony - Supergoofy
- Wdług przepisu babci - scen. Gorm Transgaard, rys. Andrea Ferraris - 3 strony - Babcia Kaczka
- Igła w stogu siana - 1 strona

33 strony komiksów - to chyba już normalna ilość, choć zawsze może być więcej. Patrząc na okładkę widzimy starego, dobrego Donalda, a nie Donalda jako wampira, szkoda, ponieważ miałem nadzieję, że będzie specjalny Donald, tak jak było w zapowiedzi w poprzednim numerze (tak samo jest w zapowiedzi następnego numeru), szkoda, że na ostatniej stronie nie ma zapowiedzi tylko jakaś ohydnie różowa reklama. Pierwszym komiksem w numerze są "Wampiry i złodzieje", jest to pierwszy komiks podzielony na dwie części od pierwszego numeru w tym roku (nie licząc numerów podwójnych), także dowiedziałem się, że w numerze świątecznym, raczej będzie jakiś długi, świąteczny komiks Barksa. Wróćmy do komiksu, w którym występują tylko Bracia Be (i inne postaci, wymyślone na jeden raz), komiks jest dobrze narysowany, scenariusz też jest bardzo dobry, szczególnie dlatego, że jest długi, kolorowanie także, komiksowi dam 8/10. "Nie dać się skzatom" to pierwszy nowy (ponad 1 stronę) nowy komiks Barksa od początku lipca, a także trzeci komiks w historii z Diodakiem, a także ostatni, w którym był narysowany na grubego (od następnego był on już odchudzony), a jednocześnie jest to komiks, który został na szybko zrobiony za 9 usuniętych stron z "Trick or Treat", komiks ukazał się z bardzo dobrym kolorowaniem oraz trochę przypomina ten-pagera, tyleż, że główną rolę (wbrew temu co piszę na pierwszej stronie) mają Siostrzeńcy, cały komiks jest zapełniony humorem, rysunki także są dobrze zrobione, w sumie daję 9,5/10. Potem mamy przerwę (m.in. konkurs "The Sims 3") i na sam koniec mamy trzy krótsze komiksy, pierwszym z nich "Latający skauci" pojawiają się dwie rzadko pojawiające się w Polsce postacie: Gilbert i Supergoofy, komiks jest dobrze narysowany i ogólnie jest dobry, 7/10, ponieważ zabrakło w nim tego "błysku". "Według przepisu babci" to komiks, który przestawia obecną młodzież, jako taką co nie wiedzą zupełnie co to jest wieś, pomysł ciakawy, rysunki Ferrarisa są też bardzo ładne, 8/10. "Igła w stogu siana" to nie jest 1-stronicówka z serii (tych co tworzy Gaute Moe), tylko jakaś wyciągnięta z archiwum Egmontu, śmieszna, rysunki też dobre, w sumie 8/10.

Kupić - tak, trzeba ten numer mieć w swojej kolekcji, ponieważ jest w nim trzeci w historii komiks z Diodakiem, który jest naprawdę dobry, inne komiksy w numerze zachowują poziom, więc trzeba go kupić. W następnym numerze KD będą komiksy Ferioli'ego i Williama Van Horna, więc skład będzie trochę gorszy, podkreślam trochę.


Przykładowe strony:
Okładka Kaczora Donalda 2011-42
Pierwsza strona z Kaczora Donalda 2011-42 Druga strona z Kaczora Donalda 2011-42
Trzecia strona z Kaczora Donalda 2011-42
(kliknij, aby powiększyć)
Posted on 22 Oct 2011 10:26 am by Radosław Koch
"Gigant Poleca" 136 od tygodnia w kioskach!
Recenzja - Polska
Gigant Poleca 136 "Skąpy i skąpszy" jest już od tygodnia w kioskach! A dziś prezentuje wam skład, okładkę oraz przykładowe strony, a recenzja pojawi się w godzinach popołudniowych. Bardzo przepraszam za to opóźnienie, a recenzja tomu MegaGiga "Piątka bez sternika" pojawi się na początku następnego tygodnia, a Kaczora Donalda w sobotę.
Gigant Poleca
- Ryzyko w biznesie - 21 stron - rys. Andersen
- Pech i woda - 34 strony - scen. Casty
- Bardzo łatwe zadanie - 30 stron - Doubleduck
- Sęp krukowi wilkiem - 29 stron
- Wiadomość w zaświaty - 30 stron - rys. Andersen - komiks z serii CAP
- Tańczący archeolog - 25 stron
- Straszna muzyka - 24 strony
- Walka o kostium - 10 stron
- Be i trzy zera - 17 stron
- Największy szczęściarz świata - 30 stron
+ 2 komiksy z serii "Z pamiętnika Donalda"

Na sam początek przekaże wam wiadomość od redakcji:

Brakujące dymki
Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy na s. 242 w Gigancie 136 mają w pierwszym kadrze dwa puste dymki!


Teraz możemy już wrócić do komiksu, numer otwiera bardzo ładna okładka (bardzo dobrze, że nie zostało dodane jakieś tło), z tyłu okładki zostało dodane już nowe logo. Pierwszym komiks w numerze jest autorstwa Andersena, który wygląda jakby był zrobiony na szybko (scenariusz do niego powstał dopiero w lutym tego roku), ale scenariusz jest bardzo dobry, więc komiks zasługuje na 7,5/10, choć mam kilka zastrzeżeń do Andersena. Potem mamy (wg mnie) najlepszy komiks w numerze "Pech i woda" z scenariuszem Casty'ego jest wspaniałym komiksem i jak zwykle końcówka zaskakuje, rysunki są bardzo dobre (oprócz tych w pierwszym kadrze), w sumie mu daje 9/10. "Bardzo łatwe zadanie" to kolejny komiks z Doubleduckiem, który rozczarowuję, ponieważ jest nudny, ale lepiej narysowany niż poprzedni, więc daję 6,5/10. "Sęp krukowi wilkiem" to ciekawy komiks z Magiką de Czar, z ładnymi rysunkami i scenariuszem, niestety koniec przewidywalny i tylko 7/10. Po "Wiadomości w zaświaty" (komiks z CAP) spodziewałem się dużo, niestety oprócz dużej ilości postaci w cameo (np. królik Oswald na stronie 126), scenariusz jest słaby, zbyt zwyczajny, szkoda, ponieważ po przejęciu przez Davida Gersteina scenariuszów, poziom spadł, tym razem jeszcze bardziej, tylko 6,5/10. "Tańczący archeolog" to naprawdę dobry komiks z Indianą Goofsem, który tym razem podróżuje z Martiną Ubersetzen, której imię polskie nie zostało wymienione w komiksie, a jest to jej pierwszy występ, na szczęście w następnym Gigancie ona znowu wystąpi. Komiks jest bardzo dobrze zrobiony, mamy w nim kilka śmiesznych gagów, w sumie daje to 7,5/10. "Straszna muzyka" to drugi występ Magiki w tym numerze i to w roli pierwszoplanowej, bardzo dobrze tłumaczenie, np. tej piosenki "Dreszcze niespokojne potargały nas, kiedyśmy na cmentarz dotarli na czas", jest to oczywiście nawiązanie do piosenki "Czterech pancernych i psa", komiks bardzo dobry z nieprzewidywalnym zakończeniem i nieprzewidywalną Magiką De Czar, 8,5/10. "Walka o kostium" to całkiem nudny komiks, zapychacz, bez dobrej końcówki, tylko 6/10. Myślałem, że komiks "Be i trzy zera" będzie słaby, oprócz wielkiej dawki humoru, zawiera on także wspaniałe zakończenie, szkoda tylko, że rysunki są złe (na jednym rysunki 000 gruby, a na innym chudszy), 7,5/10. "Największy szczęściarz świata" to wspaniały komiks, jest on pierwszym komiksem jaki przeczytałem, który przedstawia Gogusia jako głównego bohatera, a Donalda jako negatywnego (trochę) bohatera, przedstawia on jak Goguś zaczął pracować razem z Donaldem, scenariusz całkowicie innowacyjny, rysunki bardzo dobre, zakończenie już trochę gorsze, ale jest to drugi najlepszy komiks w tym numerze - 8,5/10. Niestety od tego numeru spis numerów zajmuję dwie strony i nie ma żadnego paska "Z pamiętnika Donalda".

Nie wiem czy opłaca się kupić, ponieważ komiksy w tym numerze są średnie, komiks Casty'ego bardzo dobry, ale nie "rozbraja" jak ten z poprzedniego numeru, polecam go kupić tylko miłośnikom twórczości Andersena, Casty'ego oraz komiksów z CAP, dla innych o wiele ciekawsze będą inne numery - w następnym stary komiks Scarpy, dwa Cavazzana oraz powrót Dzióbdziusia po ponad 19 latach.


Przykładowe strony:
Okładka Giganta Poleca 136
Pierwsza strona z Giganta Poleca 136Druga strona z Giganta Poleca 136
Trzecia strona z Giganta Poleca 136
(kliknij, aby powiększyć)
Posted on 20 Oct 2011 07:00 am by Radosław Koch
Uncle Scrooge Polska 17-18 już jest! Musisz go mieć! 120 stron!
Uncle Scrooge Polska
Są już linki do USPL 17-18
Uncle Scrooge Polska
Skład numeru
Pobieranie:
Mediafire | 4shared | Megaupload

Możecie w nim przeczytać komiksy Barksa, Williama Van Horna, Ferioli'ego, Jippesa oraz innych twórców! 120 stron najlepszych komiksów Disneya!

Na forum pojawi się skład 19. numeru.
Posted on 18 Oct 2011 05:02 pm by Radosław Koch
Okładka następnego Kaczora Donalda!
News - Polska
Chciałem wam przedstawić okładkę następnego KD, ponieważ jest na niej trochę zmodyfikowane logo KD (zgaduje, że tylko na kilka numerów).
Następny KD
Posted on 15 Oct 2011 07:33 am by Radosław Koch
Okładka została wybrana, rysunek Rosy grzbietem Giganta w 2012 roku!
News - Polska
We wtorek pisaliśmy, że jest wybierana okładka pierwszego Giganta w 2012 roku, teraz już wiemy, że to będzie wersja numer 2!

Gigant Poleca 139
już 4 stycznia!

Poza tym wiemy, że grzbietem Giganta będzie okładka do II rozdziału "Życia i Czasów Sknerusa McKwacza" Dona Rosy, nie potrafię określić, czy to jest niemiecka, czy amerykańska wersja tego rysunku.
Posted on 14 Oct 2011 03:49 pm by Radosław Koch
"Kaczor Donald" 2011-41 już w kioskach!
Recenzja - Polska
Dwa dni temu ukazał się najnowszy "Kaczor Donald" (z super złą okładką) zapraszamy do przeczytania recenzji, składu oraz przykładowych stron.
Kaczor Donald

- Domniemanie winy - scen. Maya Astup, rys. Carlos Mota - 10 stron - Kaczor Donald
- Biuro śledcze - 8 stron - scen. i rys. Carl Barks - komiks był już w DD 1991-06 jako "Detektywi" - nowe kolorowanie!
- Walory artystyczne - scen. Pat i Carol McGreal, rys. Manrique - 8 stron - Bracia Be
- Między nami robotami - 4 strony
- Kuchenne ewolucje - scen. Francois Corteggiani, rys. Daan Jippes, Ulrich Shroder - 1 strona - Goofy
- Chwasty to stworzenia boże - scen. Francois Corteggiani, rys. Wanda Gattino - 8 stron - Diodak

33 strony komiksów w numerze + sponsorowana okładka

Cóż to znaczy "sponsorowana okładka"? To znaczy, że okładka jest jednocześnie reklamą, tudzież gry "Disney Universe" i jest związana z pismem tylko tym, że bohater gry jest ubrany w kostium Donalda. Trzeba powiedzieć, jest to najgorsza okładka w dziejach KD

Przejdźmy do komiksów: pierwszy - "Domniemanie winy" to komiks, który bawiąc uczy, ale nie odwrotnie. Komiks zawiera pewien morał, trzeba uważać w internecie, ale też jest zabawny. Na przykładowych stronach widzicie jeża, jest on naprawdę dobrze narysowany, że naprawdę chciałoby się go mieć (potem się przewija przez kolejne strony). Cały komiks jest świetnie narysowany, napisany (i pokolorowany), że mogę dać mu 9/10. Poprzedni komiks mocno podniósł poprzeczkę, ale następnym komiksem jest "Biuro śledcze" Barksa, które ukazało się w Polsce po raz pierwszy ponad 20 lat temu w "Donald Ducku" jako "Detektywi", najnowsze wydanie jest wzbogacone o kolorowanie z kolekcji komiksów Barksa oraz jest wydrukowane na idealnie białym papierze (takim jak w KzK), komiks jest typowym ten-pagerem (oprócz tego, że ma 8 stron - wyjaśniałem to w środę). Widać w nim bardzo dobre rysunki Barksa, z wcześniejszego okresu, gdzie kaczki nie były jeszcze najlepiej narysowane, ale reszta postaci tak, scenariusz może nie jest jakiś super (porównując do innych ten-pagerów), więc w skali Barksa mogę temu komiksowi dać 9/10. Potem przez 8 stron mamy działy niekomiksowe i mamy "Walory artystyczne" - komiks z Braćmi Be, który karykaturuje współczesną sztukę - przedstawia ją tak, że nawet Bracia Be mogą zrobić ją bez wysiłku. Końcówka komiksu jest naprawdę dobrze wymyślona, rysunki są w miarę dobre, więc mogę komiksowi dać 8/10. "Między nami robotami" to bardzo dobry holenderski komiks, został naprawdę dobrze wymyślony i narysowany, ale można byłoby trochę go bardziej rozwinąć, 7,5/10. "Kuchenne ewolucje" to kolejny komiks z serii, tych z Goofym, ze scenariuszem Corteggiani'ego, przez kilka miesięcy zastanawiałem się z czym mi się one kojarzą i wreszcie mi się przypomniało, okazało się, że komiksy z Goofym z "Komiksowa" (dawny dodatek go Gazety Wyborczej) były jego autorstwa, po tym jak przeniósł się do Egmontu i tam też tworzy takie komiksy, do których czasami rysunki robi Daan Jippes (jak w tym wypadku). Tym razem komiks też stoi na wysokim poziomie, rysunki też, więc daje 8,5/10. Potem mamy konkurs z grą Disney Universe (2 strony), którego reklama jest na okładce (zajmuje ponad połowę okładki) i na sam koniec mamy komiks z Diodakiem "Chwasty to stworzenia boże", jest to komiks słabszy, chociaż ze scenariuszem Corteggianiego, któremu tylko się udają komiksy z myszami, ponieważ ten komiks jest słaby, słabo narysowany, ogólnie mogę dać 6/10.

Kupić, czy nie kupić? Jeżeli ktoś ma komiks Barksa w poprzednim wydaniu, to może się zastanawiać, ale i tak mu radzę kupno tego numeru, ponieważ jest on teraz w znacznie lepszej wersji. Jeżeli ktoś go nie ma (znaczna większość) to polecam go kupić, a także przyszykować pieniądze na następny numer, ponieważ będzie w nim kolejny komiks Barksa, tym razem pierwszy raz w Polsce. Reszta komiksów w numerze jest też bardzo dobra.


Przykładowe strony:
Okładka Kaczora Donalda 2011-41
Pierwsza strona z Kaczora Donalda 2011-41 Druga strona z Kaczora Donalda 2011-41
Trzecia strona z Kaczora Donalda 2011-41
(kliknij, aby powiększyć)
Posted on 14 Oct 2011 07:07 am by Radosław Koch
Okładka następnego Giganta Mamuta!
News - Polska
Redakcja (za moją prośbą) przed chwilą pokazała okładka następnego Giganta Mamuta, oto ona:
MegaGiga
już 30 grudnia!

Skład nie jest bliżej (ani dalej) znany.
Posted on 12 Oct 2011 04:29 pm by Radosław Koch
Wieści z kiosków
News - Polska
Z lewej strony strony pojawiły się okładki nowego Giganta, a także Kaczora Donalda, jeżeli ktoś jakieś z niej nie widział, to teraz ma dużą okazję. Krótko skomentuje i Giganta, i Kaczora Donalda, spróbuje dłuższe recenzje opublikować do piątku (jutro KD, w piątek Gigant):

Kaczor Donald mimo fatalnej okładki prezentuje się w środku bardzo dobrze, głównie ze względu na ten-pager Barksa, który ma 8 stron (ten-pager i 8 stron, coś wam nie pasuje? Barks zrobił trzy takie komiksy, które mają 8 stron i ukazały się w WDC, charakteryzują się większą liczbą kadrów na jednej stronie do 11) ukazał się on w 1991 roku w Polsce w "Donald Ducku" co czyni go komiksem Barksa, który po największej liczbie lat został zreprnitowany w Polsce, dokładnie 20 lat i 4 miesiące czekał na ponowne wydanie, poprzedni komiks na 1. miejscu - "Uczulonko"/"Kichać na miliardy" został zreprintowany po 19 latach i 10 miesiącach. "Biuro śledcze" oczywiście został on dany z bardzo dobrym kolorowaniem i tłumaczeniem, a także na dobrej jakości papierze. Poza tym mamy w tym numerze inne komiksy, też dobre. Okładka następnego numeru już jest lepsza, ma być na niej sezonowe logo, zamiast zwykłego Donalda - Donald jako wampir.

W Gigancie Poleca pojawiły się zmiany od tego numeru, zostało dodane nowe logo KD na tylnej okładce, a także lista numerów jest na dwóch stronach (i nie ma pasków), w numerze możemy przeczytać komiksy Casty'ego, z CAP, z Doubleduckiem oraz kilka innych, jeszcze nie wiem co sądzić o tym numerze. Mam także pytanie, czy w waszych egzemplarzach nie ma tekstu w pierwszych dwóch dymkach na stronie 242.?
Posted on 12 Oct 2011 03:54 pm by Radosław Koch
Garść newsów!
News - Polska
Na profilu Facebookowym Giganta pojawiły się te oto okładki Giganta 139:

Gigant Poleca 139
Gigant Poleca 139

Którą okładkę wybieracie? Napiszcie na Facebooku!

Poza tym jutro ukaże się nowy Gigant oraz Kaczor Donald (z komiksem Barksa, który był już w Polsce w 1992 roku), z najgorszą okładką w historii, spróbuje jak najszybciej dać recenzje.
Posted on 11 Oct 2011 03:29 pm by Radosław Koch
"Kaczor Donald" 2011-40 już od środy w kioskach!
Recenzja - Polska
W środę ukazał się Kaczor Donald, a już dziś recenzja, skład i przykładowe strony.
Kaczor Donald

- Góra drży - 13 stron - scen. Carl Barks, rys. Daan Jippes - komiks był już w KD 1996-18 jako "Stalowy kret"
- Plan prawie doskonały - scen. i rys. Noel Van Horn - 8 stron - Myszka Miki
- Dwóch do podziału - scen. i rys. William Van Horn - 10 stron
- Pożyteczne zwierzęta - 4 strony

35 stron komiksów! Barks, Jippes, Van Horn (x2)

Bardzo dobry numer, okładka jest bardzo dobra (na pewno w porównaniu z okładką następnego numeru - patrz kilka newsów w dół), skład jest po prostu wyśmienity. A liczba stron komiksów jest największa (w numerze pojedynczym) od wprowadzenia nowego loga.

"Góra drży" - to komiks Jippes/Barks, jeden z pierwszych takich komiksów z 1992 roku, wg mnie jest on narysowany znacznie lepszą kreską niż ostatnie komiksy Jippesa, ponieważ ostatnio przeszedł na strasznie cienką kreskę, a w tym komiksie jest grubsza, podobna do tej Barksa, komiks jest bardzo dobry (szczególnie scenariusz), bardzo spodobała mi się piosenka Sknerusa na stronie 6., ogólnie bardzo dobre tłumaczenie, w całości komiks zasługuje na 9,5/10. Kolejnym komiksem jest "Plan prawie doskonały" Noela Van Horna i od razu na pierwszej stronie jest pomyłka piszę Myszka Minnie, a nie Miki. Jako ciekawostkę podam, że komiks ma premierę w Polsce, a nie w Skandynawii, przy jakieś z recenzji wspominałem, że komiksy ostatnie komiksy Noela Van Horna mają premierę w Niemczech lub w Polsce, a w Skandynawii w ogóle się nie ukazują i od razu widać, jak dużo zależy od redaktora. Wróćmy do komiksu: scenariusz naprawdę dobry, do samego końca ciekawy (i nagły zwrot akcji), rysunki... nietypowe, możemy zauważyć bardzo nietypowego Czarnego Piotrusia, ale nie mogę powiedzieć, że są złe, kolorowanie w scenach nocnych mogło być lepsze, w sumie komiksowi daję 8/10. Potem jest przerwa (dość krótka) i mamy komiks "Dwóch do podziału" Williama Van Horna, który możemy przeczytać tak samo szybko jak Skandynawowie, a nie tak jak się jeszcze rok temu zdarzało, przeczytać za rok lub nigdy, jeszcze tylko dodam, że w sumie (na świecie) w ciągu lat 2009-10 ukazały się 3 komiks Williama, w tym roku już 4, a 5. ukaże się za 3 tygodnie, a 6. za 8 tygodni. Wróćmy do komiksu, który zaczyna się bardzo dziwnie: Donald wygrywa nagrodę 2 i pół tysiąca dolarów, ale 50 centów na los pożyczył Donaldowi Jones, cały komiks się opiera na sporze o tą sumę pieniędzy, komiks jak zwykle kończy się ciekawie, rysunki są bardzo dobre (lepsze niż w ostatnio opublikowanym komiksie Van Horna), w sumie 9/10. Ostatnim komiksem w numerze jest holenderski "Pożyteczne zwierzęta", który nie był wymieniony w zapowiedziach (taka miła niespodzianka), jest to także pierwszy komiks Freddiego Miltona w Polsce od ponad roku (a wcześniej ukazywały się co kilka tygodni), komiks jest dobrze narysowany, scenariusz też jest dobry, ale mógł być lepszy (ja widziałbym trochę inne zakończenie), ale mogę dać komiksowi 7/10. Dzięki temu numerowi polepszył się znacznie bilans komiksów holenderskich KD (o którym wspominałem tydzień temu), w tym roku ukazało się 99 stron takich komiksów, a w poprzednim 132. Może się uda zbliżyć się, a może nawet przekroczyć ten wynik, chociaż jeszcze niedawno na to nie wskazywało (bardzo rzadko ukazywały się holenderskie komiksy), wg mnie najczęściej komiksy holenderskie są lepsze niż duńskie (nie licząc tych Van Horna i Roty), ponieważ mają najczęściej lepsze rysunki, nie mają wielkich splashpaneli na pierwszych kadrze i mają ciekawsze (bardziej różnorodne) scenariusze.

Kupić, czy nie kupić? Na pewno kupić, w numerze są same najlepsze komiksy i każdy fan Donalda powinien kupić ten numer, chyba że ma już w kolekcji komiks Barksa i/lub nienawidzi komiksów Van Hornów, wszystkim innym polecam, bo wszystkie komiksy są bardzo dobre i jest ich dużo! A na dodatek jest lepsza jakość druku niż w poprzednich numerach (a papier cały czas dobrej jakości).


Przykładowe strony:
Okładka Kaczora Donalda 2011-40
Pierwsza strona z Kaczora Donalda 2011-40 Druga strona z Kaczora Donalda 2011-40
Trzecia strona z Kaczora Donalda 2011-40
(kliknij, aby powiększyć)
Posted on 07 Oct 2011 08:28 pm by Radosław Koch
Okładka pierwszego Giganta w 2012 roku!
News - Polska
Prosto od redakcji dostałem okładkę pierwszego w następnym roku Giganta, jest jeszcze bez napisów.
Gigant Poleca 139
już 4 stycznia!
Posted on 07 Oct 2011 02:06 pm by Radosław Koch
Okładki następnych Gigantów, w tym jedna nowa.
News - Polska
Oto okładki następnych Gigantów, w tym jedna nowa, którą nigdzie indziej nie zobaczysz!
Gigant Poleca 136
skład niemieckiego wydania
już 12 października!

Gigant Poleca 137
już 9 listopada!

Gigant Poleca 138
już 7 grudnia!
Posted on 06 Oct 2011 01:14 pm by Radosław Koch
Najgorsza okładka Kaczora Donalda!
News - Polska
Normalnie nie pokazujemy jaka okładka będzie za tydzień w "Kaczorze Donaldzie", ale tym razem zrobimy wyjątek, oto okładka następnego numeru, trzeba powiedzieć najgorsza w historii, co o niej sądzicie?
Kaczor Donald

Proszę o komentarze.
Posted on 05 Oct 2011 03:17 pm by Radosław Koch

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Next >>

Content Management Powered by CuteNews

Google PageRank Checker

free counters